„Kim byli bracia Wright?” – James Buckley Jr. – biografia słynnych braci pisana dla najmłodszych

Bycie mamą wiąże się często z koniecznością odpowiadania na przeróżne, czasem trudne pytania. I nie mam tu na myśli tematów, o których rozmawia się trudno, bo wzbudzają nasz wstyd lub strach, ale o kwestie, o których w ogóle nie mamy pojęcia. A wierz mi – sześciolatek potraf zaskoczyć. Na przykład pytaniem o konstrukcje rakiety, zasadę działania wszechświata albo konstrukcję samolotu. Na szczęście mamy książki, w których można szukać odpowiedzi. A gdy jeszcze są pięknie wydane i ciekawie napisane – pełnia szczęścia!

Książki wydawnictwa Prószyński i S-ka z serii „Wielcy i sławni” od razu przykuły moją uwagę. Mamy już za sobą lekturę biografii Einsteina, Skłodowskiej-Curie czy Leonarda da Vinci. Teraz przyszła pora na historie życia i przede wszystkim dokonań braci Wright. Dlaczego? Bo moje dziecko jest niezwykle zainteresowane światem, który je otacza. A moją rolą, jako mamy, jest objaśnianie mu tego świata. I jeśli samej brakuje m wiedzy, sięgam właśnie po książki.

Ciekawa biografia ciekawych ludzi

Lektura książki „Kim byli bracia Wright?” okazała się niezwykle ciekawa. Co więcej, dała mi możliwość uzupełnienia swojej wiedzy. Mimo to, że wiem, iż bracia Wright jako pierwsi skonstruowali latający samolot, nie znałam szczegółów historii ich życia, ani historii ich osiągnięć. A to wcale nie było takie oczywiste. Wiedziałeś, że w czasie, w którym bracia Wright pracowali nad prototypem swojej maszyny latającej, nad tym samym głowiło się kilku innych naukowców w różnych częściach świata? To z kolei sprawiło, iż w pewnym momencie pojawiły się spory o to, kto był pierwszy. Dziś, w dobie szybkiej i prostej komunikacji tego problemu by nie było, ale kiedyś…

recenzja-kim-byli-bracia-wright

Książka Jamesa Buckleya Jr. Porusza między innymi tę kwestię. Jednak możemy tu przede wszystkim przeczytać o kolejach losu dwóch braci, o ich fascynacji rowerami, które w pewnym momencie sami zaczęli produkować, o ich najbliższych. To niesamowicie ciekawa historia, napisana w sposób dla dzieci zrozumiały i interesujący.

Książka pobudzająca wyobraźnie najmłodszych

Oczywiście nie da się ukryć, iż książka jest pisana dla najmłodszych. To z myślą o nich uzupełniono ją o dodatkowe informacje, które być może nie mają większego znaczenia dla opowiadanej historii, ale stanowią tło dla jej treści. Poza tym mamy tu ciekawe rysunki, które podobają się młodym czytelnikom, mimo iż są czarno-białe. Na uwagę zasługuje też duży druk, dobry papier i twarda oprawa. To idealny zestaw dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Uporanie się z tą liczącą nieco ponad sto stron książeczka będzie dla nich wyzwaniem, ale takim, któremu dadzą radę sprostać. Będzie też wspaniałą i pouczającą przygodą. Tego jestem pewna!

Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Ilość stron: 106.

Wyzwania: Dziecięce poczytania.

Książkę w fajnej cenie (także w formie audiobooka) kupicie TUTAJ.

Reklamy

9 myśli w temacie “„Kim byli bracia Wright?” – James Buckley Jr. – biografia słynnych braci pisana dla najmłodszych

 1. Naprawdę super okładka książki. Ja dzieci nie mam, ale może kuzynce kupię? Ona lubi czytać takie cudeńka, może akurat jej się spodoba!
  I też uważam, że świetny pomysł, by jednocześnie uczyć i bawić dziecko. Gdy byłam mała, uwielbiałam takie książeczki, ale jakoś mało ich było w bibliotece 😦 Dlatego czytałam Pana Samochodzika (nigdy nikt mnie tak nie wyedukował z historii, jak ten pan!), choć byłam już wtedy troszkę starsza.
  Dziękuję za recenzję i zapraszam w swoje skromne, złośliwe progi 🙂
  http://wyrwane-z-wyobrazni.blogspot.com

  Polubienie

  1. „Pana Samochodzika” też czytałam! I jeszcze przygody Tomka … Co do takiej historycznej edukacji to polecam dla dzieci też nowsze pozycje z serii „Kroniki Archeo”, choć to dla trochę starszych dzieci chyba, przynajmniej, jeśli czytają same. A seria biografii sławnych ludzi jest naparwdę super! Mój ulubieniec z tej serii to Einstein i Newton (o ksiązce o tym ostatnim niedługo recenzja, takze zapraszam!)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s