Czytam z dzieckiem: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek

O tym, że skarpetki często w dziwnych okolicznościach znikają z pralki wie chyba każdy. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co owe zaginione skarpetki robią i gdzie się podziewają. Kiedy pewien hydraulik sprawdzając pralkę znajduje dziurę w podłodze, stwierdza tylko, że owe zaginione skarpetki „zwiały”. Zaskakujące stwierdzenie, prawda? Bo chyba nikt do tej pory nie zdawał sobie sprawy z tego, że skarpetki też mogą mieć swoje plany, marzenia i aspiracje. I ze czasem próbują je realizować. Tajemnicę tę odkryła Justyna bednarek, która napisała na ten temat niezwykle interesującą i zabawną książkę dla dzieci.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to książka, która moim zdaniem słusznie niemal od samego momentu wydania stała się bestsellerem. Pięknie wydana z ciekawymi ilustracjami i przede wszystkim ciekawie napisana historia podbija serca i dzieci i rodziców. Czytelnik poznaje losy zaginionych skarpetek, które pewnego dnia postanawiają uciec z pralki i rozpocząć nowe życie. Jedna z nich decyduje się na to, by zrobić zawrotną karierę, inna realizuje się poprzez opiekę nad pewna rodziną myszek, jeszcze inna chciałaby zmienić świat, więc zostaje podróżnikiem, a kolejna… stwierdza, że najwięcej szczęścia da jej powrót do domu! Wszystkie przygody są niesamowicie zabawne i jednocześnie wciągające, ale co najważniejsze – pokazują, że każdy ma prawo do swojej własnej drogi, każdy może wybrać taki sposób na życie, który jemu przyniesie szczęście i satysfakcję. I nie ma tu znaczenia, czy jest się prawą czy lewą skarpetką, czy ma się kolor zielony czy żółty. Szczęście jest możliwe do osiągnięcia, trzeba tylko podjąć decyzję, że się go chce.

niesamowite przygody dziesięciu skarpetek justyna bednarek

Właśnie to sprawia, że książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” jest tak wspaniała i wartościowa. W zabawny sposób, który trafia do wyobraźni nawet najmłodszych czytelników, historia opisana przez Justynę Bednarek pokazuje, że nie ma jednej recepty na szczęście. To przesłanie wydaje się być tak ważne w dzisiejszych czasach. To doskonały impuls i pretekst do rozmowy z dzieckiem na temat indywidualności i możliwości wyboru, decydowania o sobie i swoim życiu. Bo nie da się ukryć, że książka Justyny Bednarek to pozycja, która bawiąc niesie ze sobą bardzo ważne i mądre przesłanie.

Przeczytaj recenzję innej wartościowej książki dla dzieci.

Oczywiście lektura ta niewątpliwie adresowana jest do dzieci, którym historia dziesięciu skarpetek-uciekinierek z pewnością przypadnie do gustu. Myślę, że ta książka ma wszystkie cechy, dzięki którym może stać się ulubioną pozycją naszych dzieci. Lekturą, do której chętnie będą wracać. Historią, która na długo pozostanie im w pamięci. Ale myślę też, że to świetna pozycja dla dorosłych. Historia uciekających skarpetek, które decydują się wyruszyć w nieznane, by spełnić swoje marzenia, by odnaleźć swoją, indywidualną drogę do szczęścia, niejednemu pełnoletniemu czytelnikowi może dać do myślenia. Bo iluż z nas wciąż narzeka na swoje szare i nudne życie, jednocześnie bojąc się wejść na niepewną, nieznaną drogę, która jednak może doprowadzić nas do realizacji planów i marzeń? Być może i my sami powinniśmy wziąć przykład z tych dziesięciu skarpetek i zdecydować się na zmianę?

niesamowite przygody dziesięciu skarpetek recenzja

Przyznam, że wspólna lektura tej książki z dzieckiem była dla mnie niezwykle przyjemnym i jednocześnie pouczającym doświadczeniem. Uważam, że „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to książka, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej (i nie tylko!) biblioteczce. Warto po nią sięgnąć, bo jest rewelacyjna. Pod każdym względem.

Wydawnictwo Poradnia K. Rok wydania 2015. Ilość stron 155.

Przeczytałam w ramach wyzwania Dziecięce poczytania (bonus: podróże).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s