„Apartament w Paryżu” G. Musso

Książki Musso odkryłam dzięki Magdzie z Save the Magic Moments. Na fejsbukowej grupie Przeczytaj & Podaj Dalej tak zachwalała tego autora, że po prostu musiałam po niego sięgnąć. Potem swoje odrzuciła jedna z moich ulubionych pań bibliotekarek i… Przepadłam!


Teraz jednym z moich czytelniczych planów jest przeczytanie wszystkich książek autora. I tak w moje ręce trafiła ostatnio powieść „Apartament w Paryżu„.

DSC_4092

Nie mogę powiedzieć, żeby była to najlepsza książka autora. Mocno ją przeżyłam, ale raczej dlatego, że jednym z wątków jest dość tragiczna historia małego dziecka. Zabrakło jednak tak charakterystycznego dla autora elementu zaskoczenia, zakończenia, które wbija w fotel i sprawia, że książkę odbieramy zupełnie inaczej niż przez cały czas lektury.

Oto nagle w przeznaczonym do wynajęcia domu zmarłego niedawno słynnego artysty malarza pojawia się dwoje przypadkowych ludzi. Każde z nich przyjeżdża tu, by uciec od świata i swoich problemów. Każde chce się zaszyć i w spokoju przeczekać trudny okres przedświąteczny. Niestety już od początku pobyt nie jest łatwy. Dwoje wrogo do siebie nastawionych ludzi musi przez pewien czas nauczyć się koegzystować. Tym bardziej, że trafiają na ślad pewnej tajemnicy, którą zaczynają rozwiązywać i która… zmieni ich na zawsze!

DSC_4093

Guillaume Musso jak zwykle tworzy historię nieco tajemnicza, nieco magiczną. Tym razem także bardzo mroczną. O ile poprzednie książki autora czytałam z zapartym tchem, o tyle teraz trochę momentami czytałam, żeby… już skończyć. Zabrakło mi też mocnego, charakterystycznego zakończenia, które, co typowe dla autora, sprawia, że przedstawioną w książce historię zaczynamy odczytywać zupełnie inaczej.

Za to duży plus za Paryż i Madryt pokazane bez koloryzacji. I za tak plastyczny opis graffiti na pociągu…
Czy polecam? Na pewno nie jest to książka zła. A jednak… Pozostał niedosyt…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s