O mnie

jaKultura, rozumiana szeroko, zawsze była dla mnie ważna. Od kiedy pamiętam, dużo czytam. nie wyobrażam sobie dnia bez książki, a kiedy wybieram się w podróż pierwszą rzeczą, jaką pakuję do walizki bądź plecaka są… książki! Choć ostatnio w podróży stawiam raczej na czytnik e-booków. Ale uwielbiam też kino. Od kiedy Cinema City wprowadziło opcję karty unlimited przynajmniej raz w tygodniu staram się obejrzeć coś na wielkim ekranie. Ale kultura fascynuje mnie także w szerszym rozumieniu – jako ogól wytworów człowieka. pewnie dlatego zdecydowałam się na studiowanie kulturoznawstwa i pewnie dlatego tak bardzo lubię podróżować, odkrywać nowe miejsca, ale przede wszystkim poznawać ludzi. Tych, którzy mogą opowiedzieć mi fascynujące historie o swoim życiu, zwyczajach, tradycjach… Bo najpiękniejsze w podróżowaniu jest właśnie poznawanie tego, co dla innych jest codziennością, a nam wydaje się czasem dziwne, czasem zaskakujące i szokujące, zawsze jednak fascynujące… Przynajmniej dla mnie. Bo wierzę, że poznanie kultury drugiego człowieka pozwala lepiej go zrozumieć. A to zrozumienie w dzisiejszym świecie tak bardzo jest nam potrzebne.

Początkowo myślałam, że ten blog będzie miejscem, w którym dzielić się będę z Tobą moimi wrażeniami po przeczytaniu kolejnych książek. Nie chcę jednak, by miejsce to było typowym blogiem czytelniczym. Pisząc o książkach, chcę pisać także o problemach, które poruszają, bo uważam, że książki są po to, by poszerzać nasz świat i horyzonty myślowe, by pomagać ten świat zrozumieć i stać się bardziej wrażliwym. Takie samo zdanie mam zresztą o filmach. Dlatego podstawę tego miejsca stanowią notki, które pojawiają się w kategoriach recenzje książek oraz recenzje filmów.

Chcę jednak, by to miejsce przesiąknięte było kulturą. także tą, która poznaję podróżując blisko i daleko. Dlatego stworzyłam też kategorię podróże, gdzie dzielę się z Tobą moimi spostrzeżeniami z różnych wyjazdów. Tych dalekich i tych całkiem bliskich, jednodniowych wypadów. Ale podróżować można także nie ruszając się z fotela – czytając, oglądając. Wiele tekstów kultury tak bardzo przybliża nam różne miejsca i mieszkających w nich ludzi, że trudno oprzeć się wrażeniu, jakby było się tam na miejscu… O takich książkowo-filmowych podróżach też chcę tu pisać.

Czasem filmy i książki zwracają moją uwagę na różne ważne zagadnienia. Czasem sprawiają, ze pojawiaj się myśli, którymi chcę się z Tobą podzielić. Dlatego stworzyłam kategorię rozmyślania przy kawie. Chcę tu pisać o tym, co boli, cieszy, wkurza. O wszystkim, co według mnie ważne.

Chcesz być na bieżąco z tym, co u mnie (książkowo i nie tylko) słychać? Trochę mojej codzienności pokażę Ci w notkach w specjalnej kategorii. Zapraszam na moje konto na Instagramie: TekstyKonteksty oraz Facebook’u: TekstyKonteksty

Współpraca

Chętnie podejmę współpracę recenzencką zarówno z wydawnictwami, autorami, portalami. Mogę zaoferować napisanie rzetelnej recenzji, a także promocję książki w mediach społecznościowych, organizację konkursu, booktouru, wywiadu z autorem lub innej formy promowania danej książki.

Najbardziej lubię wszelkie pozycje z zakresu literatury faktu, kryminały, powieści obyczajowe i historyczne. Nie wykluczam jednakże przeczytania i zrecenzowania w ramach współpracy książek innego gatunku.

Zastrzegam sobie prawo do napisania recenzji zgodnej z moimi odczuciami i wrażeniami dotyczącymi danej lektury.

Zapraszam do kontaktu: noga.elzbieta@gmail.com.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s